Zgłoś konsultację
Zaloguj sięZarejestruj się

KONSULTACJE SPOŁECZNE MIEJSCOWEGO PLANU ZAGOSPODAROWANIA PRZESTRZENNEGO MIASTA BISZTYNEK.

Zapraszamy mieszkańców Gminy i Miasta Bisztynek, przedsiębiorców, emerytów i rencistów, NGO, inwestorów oraz młodzież do aktywnego uczestnictwa w procesie konsultacji dotyczących Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego Miasta Bisztynek. Przedkładamy obecny plan zagospodarowania przestrzennego Miasta Bisztynek wraz z legendą określającą funkcje poszczególnych terenów. Prosimy o Państwa opinie oraz zapraszamy do zgłaszania  potrzeb i oczekiwań, które przyczynią się do opracowania zmiany planu zagospodarowania przestrzennego Bisztynka.
Organizator konsultacji: Gmina Bisztynek
Do końca konsultacji pozostało:

Komentarze (9)
użytkownikkomentarz
ela ela
Komentarz do Planu:
Proponuje wyznaczenie na obrzeżach miasta terenu pod inwestycje związane z rejonem, tj. np. z przetwórstwem rolno-spożywczym. Zachowanie istniejącej charakteru miasteczka.
Uzasadnienie Twojego komentarza:
Rozwój drobnego przemysłu pozwoli na utworzenie nowych miejsc pracy, co w sposób pośredni wpłynie na rozwój miasteczka, nie burząc jego dotychczasowej struktury.
Paulina Paulina
Komentarz do Planu:
Proponuję wyznaczenie terenu na ogólnodostępną siłownię lub terenu do aktywnego wypoczynku, jak i wypoczynku.
Uzasadnienie Twojego komentarza:
W mieście brakuje siłowni wewnętrznej dostępnej dla wszystkich mieszkańców, terenu do większej aktywności na świeżym powietrzu, oraz miejsc relaksu i wypoczynku. typu basen, spa.
Ewa Ewcia
Komentarz do Planu:
Proponuję wyznaczenie terenu na budowę sklepu Biedronka. W mieście brakuje również klubu fitness, siłowni, ścieżki rowerowej a także parku rekreacyjnego dla dzieci i młodzieży.
Uzasadnienie Twojego komentarza:
Oferta sieci sklepów Biedronka jest dużo bogatsza niż handlowców działających na terenie miasta Bisztynek. Duża większość mieszkańców i tak robi zakupy w Biedronkach oddalonych od Bisztynka. W mieście brakuje również miejsca gdzie mieszkańcy mogliby zadbać o zdrowie i kondycję tj. klubu fitness, siłowni, ścieżki rowerowej a także parku rekreacyjnego dla dzieci i młodzieży.
Łukasz Hołowieszko
Komentarz do Planu:
Utworzenie parku miejskiego na terenie miasta oraz mini skwerów zieleni połączonych ze sobą w jedną tematyczną ścieżkę.
Wprowadzenie zabudowy w centrum miasta pozwalającej odtworzyć jej przedwojenny charakter (kamienice).
Przekształcenie nadających się do tego ulic w przestrzenie typu woonerf ( miejski podwórzec).
Uzasadnienie Twojego komentarza:
W mieście brakuje zorganizowanego parku, który umożliwiłby aktywny wypoczynek bez konieczności wyjeżdżania poza miasto.
Wojenne zniszczenia zabudowy odebrały charakter przestrzeni miejskiej. Jej kontrolowana odbudowa według dokładnych wytycznych pozwoli powrócić do przedwojennego charakteru.
Przestrzenie typu woonerf ( miejski podwórzec ) aktywizują mieszkańców mieszkających przy tej ulicy, uspokajają ruch i podnoszą bezpieczeństwo użytkowników.
Ania Anna
Komentarz do Planu:
Proponuję wyznaczenie terenu ma kąpielisko miejskie, park rekreacyjny dla młodzieży. W mieście brakuje także siłowni- klubu fitness
Uzasadnienie Twojego komentarza:
Powyższe miejsca posłużą do rekreacji i aktywnego wypoczynku.. W tej chwili w Bisztynku brakuje takich miejsc
jarek jarek
Komentarz do Planu:
Proponuję wyznaczenie terenu na inwestycje sportowo-rekreacyjne.
Uzasadnienie Twojego komentarza:
W mieście brakuje miejsca gdzie młodzież, i nie tylko, może spędzać swój czas wolny. Zagospodarowanie jednego ze skwerów w centrum miasta w mini park zabaw lub skatepark pozwoliłoby młodzieży rozwijać zamiłowania do jazdy na deskorolce czy rolkach. Byłoby to dobre miejsce aby aktywnie spędzać czas wolny z przyjaciółmi czy rodziną.
edyta edyta
Komentarz do Planu:
Proponuję wyznaczenie terenu na budowę sklepu Biedronka, wybudowanie lokali mieszkaniowych pod wynajem,wybudowanie lub wyremontowanie istniejących lokali pod wynajem usługowy.
Uzasadnienie Twojego komentarza:
Gdyby powstała Biedronka byłyby nowe miejsca pracy oraz większy asortyment produktów i niższe ceny a nie tylko w całym Bisztynku sklep i sklepiki jednego właściciela. Potrzebne są nowe miejsca do zamieszkania, nie ma gdzie wynająć stancji może np. z MOPS skoro zostanie przeniesiony do przedszkola.Nie ma również miejsc do wynajęcia do prowadzenia działalności a jeśli są to za bardzo duże pieniądze.
Monika Monika
Komentarz do Planu:
Proponuję wyznaczenie terenu na budowę sklepu Biedronka, wybudowanie parku na ulicy kąpielowej tzw. "Basenu" z alejkami, fontanną, amfiteatrem do imprez plenerowych, wybudowanie lub adaptacje istniejących lokali mieszkaniowych pod wynajem.
Uzasadnienie Twojego komentarza:
W Bisztynku brakuje inwestorów, miejsc pracy, mieszkań pod wynajem dla młodych rodzin. Bisztynek staje się "sypialnią", bo spora część ludzi dojeżdża do pracy do innych miast. Trzeba uderzyć w przemysł, a nie tylko skwerki robić. Brakuje parkingów na ulicy Słonecznej, lokali użytkowych dla chcących założyć swoją działalność gospodarczą, te, które istnieją są w opłakanym stanie.
Janusz Wiśniewski
Komentarz do Planu:
a
Uzasadnienie Twojego komentarza:
a
Komentarze ogólne (0)
logotyp
© 2023 Kujawsko-Pomorska Federacja Organizacji Pozarządowych