Zgłoś konsultację
Zaloguj sięZarejestruj się

SPORZĄDZENIE MIEJSCOWEGO PLANU ZAGOSPODAROWANIA PRZESTRZENNEGO FRAGMENTU MIASTA DOBRE MIASTO W REJONIE ULIC WOJSKA POLSKIEGO, FABRYCZNEJ I GRANICY ADMINISTRACYJNEJ MIASTA

Teren objęty planowanym opracowaniem miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego ograniczony jest ulicami Wojska Polskiego, Fabryczną i granicą administracyjną miasta. stniejące zagospodarowanie terenu jest znaczne zróżnicowane. W rejonie tym zlokalizowane są zarówno zakłady przemysłowe, obiekty składowe, obiekty komunalne, budynki mieszkalne wielo- i jednorodzinne. Powoduje to konflikty społeczne, trudne do rozwiązania zarówno dla samych mieszkańców, jak i dla gminy. Opracowanie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego pozwoli na harmonijne "współistnienie" w bezpośrednim sąsiedztwie obiektów o różnych funkcjach, umożliwi wprowadzenie ładu przestrzennego na terenach zagospodarowanych często dość chaotycznie i przypadkowo, a także wpłynie pozytywnie na rozwój gospodarczy miasta i gminy. Dlatego też niezwykle ważne jest aby to mieszkańcy i użytkownicy terenów brali czynny udział w sporządzaniu miejscowego planu zagospodarowania, przedstawili swoje potrzeby, uwagi, wnioski i propozycje rozwiązań.  Drogi Mieszkańcu, Użytkowniku! Wyraź swoją opinię, opowiedz o swoich potrzebach i oczekiwaniach dotyczących fragmentu Dobrego Miasta zlokalizowanego pomiędzy ulicami Wojska Polskiego, Fabryczną i granicą administracyjną miasta.
Organizator konsultacji: Gmina Dobre Miasto
Do końca konsultacji pozostało:

Komentarze (7)
użytkownikkomentarz
Marta TOJA
Mieszkaniec/Użytkownik:
1. Teren za dk51 i drogą wojewódzką 507- zabudowa mieszkaniowa wielorodzinna z drobnymi usługami oddzielona zielenią urządzona od części przemysłowej oraz wzdłuż granicy administracyjnej miasta.
2. Przemysł z naciskiem na duży stopień zieleni izolującej od terenów mieszkaniowych.
Wnioski, uwagi, propozycje:
ad 1. Istnieje zapotrzebowanie na zabudowę mieszkaniową wielorodzinną. Teren ma dobre połączenie komunikacyjne, niedaleko jest szkoła.

ad2. Kontynuacja dominującej funkcji przemysłowej. Zieleń powinna stanowić strefy buforowe, izolujące skonfliktowane funkcjonalnie obszary (mieszkaniowe od przemysłowych).
Krótkie uzasadnienie:
Z uwagi na duże zróżnicowanie istniejących funkcji na przedmiotowym obszarze, należy szczególny nacisk położyć na zieleń urządzoną. Krajobraz jest atutem przestrzeni, który powinien być traktowany jako narzędzie podnoszące jej jakość i atrakcyjność zarówno dla potencjalnych inwestorów jak i mieszkańców.
Aspekt zieleni powinien być rozpatrywany systemowo-powinien oddzielać skonfliktowane funkcje przestrzenne. Jednocześnie warto projektować go tak by miał szersze powiązania komunikacyjno- krajobrazowe i funkcjonalne innymi terenami zieleni w mieście. Warto pomyśleć o tym przy palowaniu sieci dróg, którym zieleń może towarzyszyć w szerszym zakresie.
Uposażenie jej w elementy małej architektury (place zabaw, siłownie, mini bieżnie, trasy do jazdy na rolkach, ścieżki rowerowe/biegowe) dodatkowo zwiększy atrakcyjność miejsca.
Wioletta Wioletta
Mieszkaniec/Użytkownik:
Mieszkaniec
Wnioski, uwagi, propozycje:
- ciepło z sieci miejskiej,
- tereny przemysłowe,
- tereny zielone przy zabudowaniach wielorodzinnych.
Krótkie uzasadnienie:
W niewielkiej odległości od tego terenu są poprowadzone sieci ciepłownicze, które mogłyby zasilać budynki na tym terenie.
Tereny przemysłowe powinny być włączone do strefy, poprzez taki ruch zyskalibyśmy nowych przedsiębiorców w mieście.
Zapomniany teren zaplecza ul. Wojska Polskiego, powinien stanowić teren zielony dla mieszkańców.
Bartek Bartek
Mieszkaniec/Użytkownik:
Mieszkaniec
Wnioski, uwagi, propozycje:
Przydałoby się połączenie pomiędzy ul zwycięstwa a Fabryczną na wysokości rampy kolejowej.
Krótkie uzasadnienie:
Odkąd na rampie postawiony został zakaz ruchu wszyscy muszą nadkładać trasę aż przez ul. Poprzeczną. Dzięki takiej ulicy odciążone zostało by ulice Poprzeczna i korkujące się skrzyżowanie Zwycięstwa- Warszawska - Krótka  .A największe Dobromiejskie osiedle zyskałoby trzeci wyjazd.
Bolo Bolo Łącznik
Mieszkaniec/Użytkownik:
mieszkaniec
Wnioski, uwagi, propozycje:
1. Z tej strony przede wszystkim należy powiększyć obszar administracyjny miasta, co pozwoli spojrzeć całościowo na ten fragment. Dzięki temu budynki części przemysłowej (np warsztaty samochodowe) będą mogły mieć adres Dobrego Miasta, a nie Nowej Wsi Małej
2. Należy zlikwidować ogródki działkowe na Fabrycznej.
3. Należy uporządkować garaże - albo zlikwidować, albo wybudować nowe kosztem zlikwidowanych ogródków.
4. Należy pomyśleć o budowie drogi między wylotem na Kunik a ul. Spichrzową i nawet dalej za tory do Nowej Wsi Małej.
Krótkie uzasadnienie:
Ad. 2 - I tak coraz więcej działek stoi pustych. W miarę starzenia się ich właścicieli, teren leżący odłogiem będzie się powiększał.
Ad 3. - Budowanie nowych garaży wiąże się z uporządkowaniem dróg. Obecna jest wąska i wciśnięta między teren mieszkalny a ogrodzenie Zespołu Szkół. Ktoś tu nie pomyślał zawczasu.
Ad 4. Skrzyżowanie Wojska PolskiegoxFabryczna jest nieprzebudowywalne więc trzeba szukać innych rozwiązań.
Karol Karol
Mieszkaniec/Użytkownik:
Jestem mieszkańcem Dobrego Miasta
Wnioski, uwagi, propozycje:
Teren objęty opracowaniem położony jest ws trefie przemysłowej Dobrego Miasta i zawsze ta strefa w tym miejscu istniała  . Tylko przy głównych ulicach w bezpośrednim sąsiedztwie ulic Wojska Polskiego i Fabrycznej występuje zabudowa mieszkalna wielorodzinna  . W związku z powyższym teren ten powinien być głównie przeznaczony pod przemysł usługi handel
Krótkie uzasadnienie:
Przeważająca część terenu to tereny przemysłowe składowe  , usługowe i w taki sposób są obecnie wykorzystywane a więc zmiany przeznaczenia są raczej niezasadne.
Michał Michał
Mieszkaniec/Użytkownik:
mieszkaniec
Wnioski, uwagi, propozycje:
zabudowa mieszkaniowa na zapleczu Wojska Polskiego przy granicy miasta
tereny otwarte dla mieszkańców: park, skwer, plac zabaw
Krótkie uzasadnienie:
tereny podmiejskie, położone na uboczu, ale w sasiedztwie domów mieszkalnych,
na tych terenach brakuje miejsc odpoczynu dla mieszkańców, można pomysleć o jakiś zielonych miejscach
Basia Basia Basiula
Mieszkaniec/Użytkownik:
Mieszkanka
Wnioski, uwagi, propozycje:
- wprowadzić tereny zielone urządzone
Krótkie uzasadnienie:
Teren jest dość rozległy, a budynki mieszkalne mieszają sie z zabudową przemysłową. Potrzeba więc trochę zieleni urządzonej, żeby porozdzielac te tereny i żeby ludzie mieli się gdzie podziać.
Komentarze ogólne (0)
logotyp
© 2024 Kujawsko-Pomorska Federacja Organizacji Pozarządowych